Olimpiada Națională a Sportului Școlar de tenis de masă ARED

 

"ARED, susţine sportul arădean!

Susţine-ţi şi tu colegii!  

Împreună putem fi cei mai buni!"

OLIMPIADA NAŢIONALĂ A SPORTULUI ŞCOLAR

–ARED-

An şcolar 2011-2012

Tenis de masă - CICLUL GIMNAZIAL ȘI LICEAL

    FAZA JUDEŢEANĂ

JOI, 31.01.2012

 

          Joi, 31 ianuarie 2013 la Complexul sportiv *Emil Prokopecz* din Arad, Inspectoratul Școlar Județean Arad, în parteneriat cu C.S.M. Arad, au organizat faza județeană la tenis de masă, competiție dedicată elevilor de gimnaziu și liceu. a fost o competiției interesantă, la *linia de start* aliniidndu-se două jucătoare cu performanțe remarcabile în plan național, dar și internațional. Balint Bernadett și Crișan Bianca, așadar au fost prezente în competiție ridicând mult, astfel, rangul concursului.

Iată și rezultatele înregistrate:

Şcoli participante

Şcoala Gimnazială „Fratii Neuman” Arad

Şcoala Gimnazială „Avram Iancu ”Arad

Şcoala Gimnazială „Nicolae Balcescu” Arad

Scoala Gimnaziala “Mihai Eminescu”Arad

Şcoala Gimnazială Şimand

Şcolala Gimnaziaă Dieci

Şcoala Gimnazială Almaş

Colegiul “Elena Ghiba Birta”Arad

Colegiu „Csiky Gergely”

Colegiul Economic Arad

Colegiul Tehnic  de Construcţii şi  Protecţia Mediului Arad

Liceul Pedagogic “Dimitrie Ţichindeal ”Arad

Liceul “Adam Mulerr Gutembrunn”Arad

Liceul cu Program sportiveArad

Liceul “Vasile Goldiş”Arad

Liceul Teoretic “Mihai Veliciu”Chişineu Criş

Grup Şcolar ForestierArad

Grup Şcolar l Industria AlimentarăArad

Grup Şcolar Iuliu ManiuArad

Grup Şcolar “Ioan Creangă” Curtici

Grup Şcolar “Mihai Viteazu ”Ineu

Grup Şcolar Sântana

CLASAMENT FINAL

 

FETE GIMNAZIU

LOC I   MITRAN ANDREEA SCOALA GIMNAZIALA AVRAM IANCU ARAD PROF. DREGHICI LAURA

LOC II BRIE RALUCA  SCOALA GIMNAZIALA MIHAI EMINESCU PROF. DINCEA MANUELA

LOC III BRIE OANA SCOALA GIMNAZIALA MIHAI EMINESCU PROF. DINCEA MANUELA

              MALINSKY CATALINA SCOALA GIMNAZIALA AUREL VLAICU PROF. CALIN NICOLETA

 

     BAIETI GIMNAZIU

LOC I   MLADIN PAUL LICEUL ADAM MULLER GUTEMBRUNN PROF. VUIA

LOC II BOGDAN RAUL SCOALA GIMNAZIALA AVRAM IANCU ARAD PROF. DREGHICI LAURA

LOC III BARTHA ATTILA COLEGIUL CSIKY GERGELY PROF. ERDELYI KINGA

MALITA NADALIN SCOALA GIMNAZIALA SIMAND PROF, MARCUS DANIEL

 

CLASAMENT FINAL

FETE LICEU

LOC I   BALINT BERNADETT COLEGIUL CSIKY GERGELY PROF. ERDEI EMESE

LOC II CRISAN BIANCA LICEUL ADAM MULER GETENBRUNN PROF. VUIA

LOC III FISTYULOF ANDREEA LPS PROF. SPANU DECEBAL

              GACIU DENISA LICEUL VASILE GOLDIS PROF. ANGHEL ALEXANDU

 

 

                                                                       BAIETI LICEU

LOC I   BOATA EDGARD LICEUL TEORETIC IULIU MANIU PROF. SARBU MARCEL

LOC II DURNEA PETRICA LICEUL TEHNOLOGIC SANTANA PROF. PUIA SILVIU

LOC III HOTARAN CLAUDIU LICEUL TEORETIC MIHAI VELICIU CH-CRIS PROF. MIRON DUMITRU

                SANDORADRIANLICEUL PEDAGOGIC DIMITRIE TICHINDEAL ARAD PROF. IAZBINSCKY  GABRIEL

 

Locurile I fete şi băieţi de la fiecare ciclul de învăţământ va reprezenta judeţul la faza finală gimnaziu la Giurgiu 28-31.03.2013 şi leceu la Covasna 18-21.04.2013

                Mulţumim celor de la CSM Arad şi  conducerii  pentru tot sprijinul acordat, ISJ Arad, ARED Arad, şi comisiei de tennis de masă pentru buna desfăşurare a acestei frumoase competiţie.