Sedinta tehnica la fotbal baieti - ciclul primar


OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR

FAZA JUDEŢEANĂ LA FOTBAL BĂIEŢI

PRIMAR URBAN ȘI PRIMAR RURAL


Luni, 26.01.2015, ora 14.00, la Colegiul Național ”Preparandia Dimitrie Ţichindeal” Arad, va avea loc ședința tehnică la O.N.S.Ș. fotbal băieți - ciclul primar.

Prin fișa de înscriere la Olimpiada Națională a Sportului Școlar sunt înscrise până în acest moment următoarele unități de învățământ:

  • Primar urban – 25: Colegiul Național ”Elena Ghiba Birta” Arad, Colegiul Național ”Preparandia Dimitrie Țichindeal” Arad, Colegiul Național ”Vasile Goldiș” Arad, Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului Arad, Colegiul ”Csiky Gergely” Arad, Liceul Teoretic ”Adam Muller Guttenbrunn” Arad, Liceul de Arte ”Sabin Drăgoi” Arad, Liceul Teologic Baptist ”Alexa Popovici” Arad, Școala Gimnazială ”Ștefan Cicio Pop” Arad, Școala Gimnazială ”Iosif Moldovan” Arad, Școala Gimnazială Nr. 5 Arad, Școala Gimnazială ”Adam Nicolae” Arad, Școala Gimnazială ”Regina Maria” Arad, Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Arad, Școala Gimnazială ”Aurel Vlaicu” Arad, Școala Gimnazială ”Caius Iacob” Arad, Liceul Teoretic ”Mihai Veliciu” Chișineu Criș, Liceul ”Ion Creangă” Curtici, Liceul Teoretic ”Jozef Gregor Tajovsky” Nădlac, Liceul Teoretic Pâncota, Liceul Tehnologic Sântana, Liceul Teoretic Sebiș, Școala Gimnazială ”Pădureni” Chișineu Criș, Școala Gimnazială Nr. 2 Curtici și Școala Gimnazială Nr. 2 Pecica.

 

  • Primar rural – 32: Liceul Teoretic Beliu, Liceul ”Vasile Juncu” Miniș, Liceul Tehnologic Săvârșin, Liceul Vinga, Școala Gimnazială Agrișu Mare, Școala Gimnazială Almaș, Școala Gimnazială Birchiș, Școala Gimnazială Bocsig, Școala Gimnazială Dezna, Școala Gimnazială Dieci, Școala Gimnazială Fântânele, Școala Gimnazială ”Aurel Sebeșan” Felnac, Școala Gimnazială Frumuşeni, Școala Gimnazială Iratoşu, Școala Gimnazială Mailat, Școala Gimnazială ”Titus Popovici” Mișca, Școala Gimnazială ”Gheorghe Groza” Moneasa, Școala Gimnazială Olari, Școala Gimnazială Păuliș, Școala Gimnazială ”Simonyi Imre” Satu Nou, Școala Gimnazială Secusigiu, Școala Gimnazială ”Dr. Ioan Danicico” Semlac, Școala Gimnazială Sintea Mare, Școala Gimnazială ”Iustin Marșieu” Socodor, Școala Gimnazială ”Ștefan Bozian” Șeitin, Școala Gimnazială ”Mihai Veliciu” Șepreuș, Școala Gimnazială Șimand, Școala Gimnazială ”Ioan Slavici” Șiria, Școala Gimnazială ”Virgil Ivănaș” Șofronea, Școala Gimnazială Țipar, Școala Gimnazială Vladimirescu și Școala Gimnazială ”Tabajdi Karoly” Zerind.

 

Dacă mai sunt unități de învățământ care nu sunt înscrise și doresc să participe la aceste competiții, se mai pot înscrie telefonic până vineri, 23.01.2015, ora 1400 la:

  • prof. Radu George    – 0726-256417  – pentru mediul urban
  • la responsabilii cercurilor pedagogice  – pentru mediul rural

Prezența la ședința tehnică nu este obligatorie.

 

Responsabilii Cercurilor Pedagogice din județ vor organiza faza pe CP și până la 6.03.2015, vor trimite raportul privind desfășurarea competiției.

La următoarea fază a competiției se califică prima echipă din fiecare Cerc Pedagogic, locul și data de desfășurare urmând să fie comunicate.

Grupa I: zona Criș, zona Ineu, zona Sebiș

Grupa II: zona Sântana+Pâncota, zona Valea Lipovei, zona Pecica+Nădlac+Curtici, zona Vinga.

 

Etapa de zona pentru mediul urban: 8-10 mai 2015, Mehedinți

Etapa de zona pentru mediul rural: 3-5 aprilie, Hunedoara



Articole