Olimpiada Gimnaziilor si ONSS la tenis de masa

OLIMPIADA GIMNAZIILOR ȘI

OLIMPIADA NAŢIONALĂ A SPORTULUI ŞCOLAR

LA TENIS DE MASĂ

GIMNAZIU – ECHIPE (2 FETE ȘI 2 BĂIEȚI)

LICEU – INDIVIDUAL

MEDIUL URBAN + RURAL

ETAPA JUDEŢEANĂ – 2015-2016

DATA DESFĂȘURĂRII: Marți, 2.02.2016, ora 9.00

LOCUL DESFĂȘURĂRII: COMPLEXUL ”EMIL PROKOPECZ” – CSM ARAD

NUMĂR PARTICIPANȚI:

  • GIMNAZIU: ECHIPE MIXTE (2 FETE + 2 BĂIEȚI)
  • LICEU: maxim 2 FETE + 2 BĂIEȚI din partea unei unități de învățământ

 

OG – LOCUL DESFĂȘURĂRII ETAPEI ZONALE: ARAD

OG și ONSS – DATA ȘI LOCUL DESFĂȘURĂRII ETAPELOR NAȚIONALE: Necunoscute

 

Pentru gimnaziu se respectă condițiile din Regulamentul anexat (NOU !).

Pentru liceu se respectă toate condițiile de participare și calificare trecute în Regulamentul ONSS (cel de anii trecuți).

 

Prin fișa de înscriere la competițiile sportive din anul școlar 2015-2016, la Olimpiada Gimnaziilor – TENIS DE MASĂ PE ECHIPE gimnaziu sunt înscrise până în acest moment următoarele unități de învățământ:

GIMNAZIU ECHIPE (42 echipe)

  • Colegiul Național "Elena Ghiba Birta" Arad, Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Țichindeal" Arad, Liceul Teoretic "Adam Muller Guttenbrunn" Arad, Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Arad, Școala Gimnazială "Iosif Moldovan" Arad, Școala Gimnazială "Nicolae Bălcescu" Arad, Școala Gimnazială "Aron Cotruș" Arad, Școala Gimnazială "Avram Iancu" Arad, Școala Gimnazială "Aurel Vlaicu" Arad, Liceul Teoretic Cermei, Liceul Teoretic "Mihai Veliciu" Chişineu-Criş, Liceul "Ion Creangă" Curtici, Liceul "Ioan Buteanu" Gurahonţ, Liceul "Moga Voievod" Hălmagiu, Liceul "Mihai Viteazul" Ineu, Liceul Teoretic Pâncota, Liceul Tehnologic Sântana, Liceul Tehnologic Săvîrşin, Liceul Tehnologic Vinga, Şcoala Gimnazială Agrişu Mare, Şcoala Gimnazială "Patrichie Popescu" Bata, Şcoala Gimnazială Bârzava, Şcoala Gimnazială Bocsig, Şcoala Gimnazială Fântânele, Şcoala Gimnazială Frumuşeni, Şcoala Gimnazială Grăniceri, Şcoala Gimnazială Livada, Şcoala Gimnazială Mailat, Şcoala Gimnazială Olari, Şcoala Gimnazială "Sabin Drăgoi" Petriş, Şcoala Gimnazială "Simonyi Imre" Satu Nou, Şcoala Gimnazială Nr. 2 Sântana, Şcoala Gimnazială Secusigiu, Şcoala Gimnazială "Dr. Ioan Danicico" Semlac, Şcoala Gimnazială Sintea Mare, Şcoala Gimnazială Şimand, Şcoala Gimnazială Târnova, Şcoala Gimnazială Ţipar, Şcoala Gimnazială "Cristian Herbei" Vărădia de Mureș, Şcoala Gimnazială Vladimirescu, Şcoala Gimnazială "Adam Muller Guttenbrunn" Zăbrani și Şcoala Gimnazială "Móra Ferenc" Zimandu Nou.

 

Prin fișa de înscriere la competițiile sportive din anul școlar 2015-2016, la Olimpiada Națională a Sportului Școlar – TENIS DE MASĂ fete și băieți liceu sunt înscrise până în acest moment următoarele unități de învățământ:

LICEU FETE (12)

  • Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Țichindeal" Arad, Colegiul Economic Arad, Colegiul "Csiky Gergely" Arad, Liceul Teoretic "Adam Muller Guttenbrunn" Arad, Liceul Teologic Penticostal Arad, Liceul Teoretic "Mihai Veliciu" Chişineu-Criş, Liceul "Ioan Buteanu" Gurahonţ, Liceul "Moga Voievod" Hălmagiu, Liceul "Mihai Viteazul" Ineu, Liceul Teoretic Pâncota, Liceul Tehnologic Săvîrşin și Liceul Tehnologic Vinga.

 

LICEU BĂIEȚI (25)

  • Colegiul Național "Elena Ghiba Birta" Arad, Colegiul Naţional "Preparandia Dimitrie Țichindeal" Arad, Colegiul Naţional "Vasile Goldiș" Arad, Colegiul Economic Arad, Colegiul Tehnic "Aurel Vlaicu" Arad, Colegiul "Csiky Gergely" Arad, Liceul Teoretic "Adam Muller Guttenbrunn" Arad, Liceul Tehnologic de Electronică și Automatizări "Caius Iacob" Arad, Liceul Tehnologic "Francisc Neuman" Arad, Liceul Tehnologic de Transporturi Auto "Henri Coandă" Arad, Liceul Tehnologic "Iuliu Maniu" Arad, Liceul Teologic Penticostal Arad, Seminarul Teologic Ortodox Arad, Liceul Teoretic Beliu, Liceul Teoretic Cermei, Liceul Tehnologic Chişineu-Criş, Liceul Teoretic "Mihai Veliciu" Chişineu-Criş, Liceul "Ioan Buteanu" Gurahonţ, Liceul "Moga Voievod" Hălmagiu, Liceul "Mihai Viteazul" Ineu, Liceul "Sava Brancovici" Ineu, Liceul Teoretic Pâncota, Liceul Tehnologic Sântana, Liceul Tehnologic Săvîrşin și Liceul Tehnologic Vinga.

 

Dacă mai sunt unități de învățământ care nu sunt înscrise și doresc să participe la această competiție, se mai pot înscrie telefonic până vineri, 29.01.2016, ora 1200 la:

  • prof. Mărcuș Daniel           – 0756-328610

ATENȚIE ! OBLIGATORIU ECHIPAMENT SPORTIV:

- PALETĂ DE TENIS DE MASĂ;

- TRENING SAU PANTALONI SCURȚI SI TRICOU

- ADIDAȘI SAU TENIȘI CURAȚI

 

Responsabili comisia pe disciplină: Dodean Cristian – Reprezentant al Federației Române de Tenis de Masă, prof. Erdei Emeșe și prof. Mărcuș Daniel