Echipe inscrise - fotbal baieti primar

OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR

ETAPA JUDEŢEANĂ LA FOTBAL BĂIEŢI

PRIMAR URBAN ȘI PRIMAR RURAL

Prin fișa de înscriere la competițiile sportive din anul școlar 2015-2016, la Olimpiada Națională a Sportului Școlar – fotbal băieți, ciclul primar – sunt înscrise până în acest moment următoarele unități de învățământ:

  • Fotbal băieți, ciclul primar, urban – 21 echipe: Colegiul Național ”Preparandia Dimitrie Țichindeal” Arad, Colegiul Național ”Vasile Goldiș” Arad, Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului Arad, Liceul de Arte ”Sabin Drăgoi” Arad, Liceul Teologic Baptist ”Alexa Popovici” Arad, Școala Gimnazială ”Ștefan Cicio Pop” Arad, Școala Gimnazială ”Iosif Moldovan” Arad, Școala Gimnazială Nr. 5 Arad, Școala Gimnazială ”Adam Nicolae” Arad, Școala Gimnazială ”Frații Neuman” Arad, Școala Gimnazială ”Regina Maria” Arad, Școala Gimnazială ”Aron Cotruș” Arad, Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Arad, Școala Gimnazială ”Aurel Vlaicu” Arad, Școala Gimnazială ”Caius Iacob” Arad, Liceul Teoretic ”Mihai Veliciu” Chișineu Criș, Liceul ”Ion Creangă” Curtici, Liceul ”Mihai Viteazul” Ineu, Liceul Teoretic Pâncota, Liceul Tehnologic Sântana și Școala Gimnazială Nr. 2 Curtici.

 

  • Fotbal băieți, ciclul primar, rural – 26 echipe: Liceul Teoretic Beliu, Liceul ”Vasile Juncu” Miniș, Liceul Tehnologic Săvârșin, Liceul Tehnologic Vinga, Școala Gimnazială Almaș, Școala Gimnazială Bocsig, Școala Gimnazială Fântânele, Școala Gimnazială Frumuşeni, Școala Gimnazială Grăniceri, Școala Gimnazială Iacobini, Școala Gimnazială Iratoşu, Școala Gimnazială Livada, Școala Gimnazială ”Titus Popovici” Mișca, Școala Gimnazială Olari, Școala Gimnazială Pilu, Școala Gimnazială ”Simonyi Imre” Satu Nou, Școala Gimnazială ”Iustin Marșieu” Socodor, Școala Gimnazială ”Mihai Veliciu” Șepreuș, Școala Gimnazială ”Emil Monția” Șicula, Școala Gimnazială Șimand, Școala Gimnazială ”Ioan Slavici” Șiria, Școala Gimnazială Târnova, Școala Gimnazială Țipar, Școala Gimnazială Vladimirescu, Școala Gimnazială Zărand și Școala Gimnazială ”Tabajdi Karoly” Zerind.

 

Dacă mai sunt unități de învățământ care nu sunt înscrise și doresc să participe la aceste competiții, se mai pot înscrie telefonic până luni, 22.02.2016, ora 1200 la:

  • prof. Stoica Flavius   – 0741-180379        – pentru mediul urban
  • la responsabilii cercurilor pedagogice        – pentru mediul rural

Prezența la ședința tehnică nu este obligatorie.

Responsabilii Cercurilor Pedagogice din județ vor organiza faza pe CP și până la 11.03.2016, vor trimite raportul privind desfășurarea competiției.

La următoarea fază a competiției se califică prima echipă din fiecare Cerc Pedagogic, locul și data de desfășurare urmând să fie comunicate.

Grupa I: zona Criș, zona Ineu, zona Sebiș

Grupa II: zona Sântana+Pâncota, zona Valea Lipovei, zona Pecica+Nădlac+Curtici, zona Vinga.

 

Etapa de zona: 1-3 aprilie 2016, Arad

Articole