Cros semimaraton Arad

"ARED, susţine sportul arădean!

Susţine-ţi şi tu colegii!   

Împreună putem fi cei mai buni!"

 OLIMPIADA NAŢIONALĂ A SPORTULUI ŞCOLAR

–ARED-

 

      Sâmbătă 02.06.2012, la Arad a avut loc ediţia a doua la cros semimaraton unde s-au desfăşurat trei curse, prima la ora 9.00 cursa de semimaraton 21 km, unde au fost înscrişi 179 de persoane, a doua cursa de 6 km a avut loc la ora 12.00, unde au fost înscrişi 361 de persoane, iar la cea dea treia cursă,  cursa populară de 1 km, au fost înscrişi 1110 persoane.

I) Top 3 pe structuri participante indicate de alergatorii inscrisi::

 

a) In km asumati de catre alergatori

1.  Unitatea Militara 01249  -  362 km
2.  Alergotura  -  327 km
3.  Asociatia MISCAREA ARADEANA  -  240 km
 

b) In numar de persoane:

1.  ASS SPORTING SIMAND  -  88 
2.  Unitatea Militara 01249  -  72 
3.  Asociatia MISCAREA ARADEANA  -  25 
 

II) Top 3 pe institutii de invatamant indicate de alergatorii inscrisi:

 
a) In km asumati de catre alergatori
1.  LICEUL PEDAGOGIC "DIMITRIE TICHINDEAL" ARAD  -  205 km
2.  SCOALA GENERALA "IOSIF MOLDOVAN" ARAD  -  175 km
3.  GRUP SCOLAR VINGA  -  174 km
 
b) In numar de persoane:
1.  SCOALA GENERALA "IOSIF MOLDOVAN" ARAD  -  160 
2.  SCOALA GENERALA "MIHAI EMINESCU" ARAD  -  137 
3.  LICEUL PEDAGOGIC "DIMITRIE TICHINDEAL" ARAD  -  120 
 
 

III) Top 3 pe indrumatorii indicati de catre alergatorii inscrisi:

 
a) In km asumati de catre alergatori
1.  Sas Calin  -  362 km    
2.  Dincea Manuela  -  255 km    
3.  Ionela Prodan  -  201 km    
 
b) In numar de persoane:
1.  Ionela Prodan  -  176 
2.  Dincea Manuela  -  140 
3.  Prof Marcus Daniel  -  90 

 

Rezultate 

semimaraton 21 km

MASCULIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masculin 18-29

 

 

 

 

 

Loc

Nume

Runda 1

Runda 2

Runda 3

Timp final

1

Constantin Gabriel Mineran

00:22:53

00:23:50

00:23:30

01:10:13

2

Andrei Crainic

00:23:07

00:24:08

00:24:29

01:11:45

3

Adrian Ovidiu Pop

00:25:46

00:27:01

00:28:49

01:21:37

 

 

 

 

 

 

Masculin 30-39

 

 

 

 

 

1

Ioan Latis

00:23:59

00:25:59

00:26:49

01:16:48

2

Jozsef Deme Molnar

00:25:32

00:25:46

00:26:03

01:17:21

3

Mircea Covaciu

00:26:25

00:26:28

00:26:48

01:19:41

 

 

 

 

 

 

Masculin 40-49

 

 

 

 

 

1

FlorinLaza

00:23:13

00:23:47

00:24:57

01:11:58

2

Lucian Dincea

00:30:30

00:31:21

00:32:33

01:34:24

3

Aristide Necula

00:33:02

00:33:33

00:35:11

01:41:47

 

 

 

 

 

 

Masculin 50-59

 

 

 

 

 

1

Lazar Sangeorzan

00:30:57

00:31:49

00:31:18

01:34:05

2

Zoran Markovic

00:36:48

00:30:16

00:30:09

01:37:13

3

György Dr.Niedermayer

00:32:20

00:33:29

00:32:36

01:38:25

 

 

 

 

 

 

Masculin +60

 

 

 

 

 

1

Gheorghe Mosion

00:47:18

00:50:39

00:57:46

02:35:44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FEMININ

 

 

 

 

 

Feminin 18-29

 

 

 

 

 

1

Diana Andreea Fistea

00:38:28

00:39:05

00:38:03

01:55:36

2

Anca Marina

00:38:50

00:39:04

00:39:20

01:57:14

3

Anda Sabau

00:41:40

00:40:27

00:42:54

02:05:02

 

 

 

 

 

 

Feminin 30-39

 

 

 

 

 

1

Florica Cristea

00:31:33

00:32:49

00:33:58

01:38:21

2

Monica Crina Sandor

00:32:10

00:33:28

00:34:07

01:39:46

3

Olga Iulia Ghinga

00:35:38

00:37:05

00:36:02

01:48:45

 

 

 

 

 

 

Feminin 40-49

 

 

 

 

 

1

Monica Ilie

00:57:03

00:05:23

01:01:10

02:03:37

2

Diana Miazga

00:40:52

00:44:42

00:48:01

02:13:36

 

 

 

 

 

 

Feminin 50-59

 

 

 

 

 

1

Elena Avram

00:30:48

00:33:46

00:37:59

01:42:35

2

Florica Pavel

00:56:50

01:04:06

01:01:04

03:02:02

 

Rezultate 

6 km 

Loc

Nume

Timp final

CROS

 

 

M14-

 

 

1

Vlad Jurca

00:20:30

2

Andrei Sorin Luncan

00:22:19

3

Laurentiu Porumb

00:22:27

M18-

 

 

1

Constantin Mineran

00:20:24

2

Eusebiu Orbai

00:20:56

3

Alin Ciprian Josan

00:22:46

M30-

 

 

1

Flavius Halmajan

00:25:16

2

Alex Repceanu

00:25:18

3

Calin Petrescu

00:25:33

 

 

 

M40-

 

 

1

FlorinSorin Laza

00:22:46

2

Horatiu Sorin Popa

00:29:32

3

George Radu

00:29:37

 

 

 

M50-

 

 

1

Marcel Buda

00:25:46

2

Constantin Dumitra

00:29:33

3

Mirel Petru Talpes

00:30:45

 

 

 

M60

 

 

1

Petre Balas

00:31:17

2

Ion Zaharia

00:38:13

 

 

 

 

FEMININ

 

F14-

 

 

1

Simona  Bradea

00:26:04

2

Denisa Florentina Mateuca

00:28:36

3

Silvia Lazar

00:29:47

 

 

 

F18-29

 

 

1

Daiana Malicski

00:28:27

2

Elisabeth Krumm

00:30:29

3

Adela Gorici

00:30:36

F30-39

 

 

1

Adriana Klein

00:26:47

2

Sanda Crasnic

0:26:59

3

Simona Laza

0:27:25

F40-49

 

 

1

Gerlinde Knap

00:30:30

2

Cristina Palcu

00:33:18

3

Laura Kovaks

00:34:01

F50-59

 

 

1

Florentina Tandara

00:36:49

2

Livia Haica

00:43:04